Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Dobierz odpowiednią baterię kuchenną wraz z OnyxZlew.pl

Baterie kuchenne należą do najtrudniejszych w Twoim domu. Wraz z zlewem kuchennym bateria jest używana niezliczoną ilość razy dziennie i powinna być wystarczająco wytrzymała, aby zapewnić lata obowiązkowej obsługi. Odpowiednia bateria może również dodać Twojej kuchni piękna i stylu, ale jako pracowity członek potrzebuje „właściwych rzeczy”, aby zapewnić bezproblemową pracę dzień po dniu. Komfort i łatwość obsługi to inne ważne funkcje, których potrzebujesz, ponieważ będziesz z nich korzystać tak często. Wybór jest bogaty, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie kombinacje stylów projektowania, wykończenia i konfiguracji uchwytów. Ważniejsza niż styl jest jednak funkcjonalność i trwałość. Będziesz musiał poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z najnowszymi opcjami i technologiami, które pochodzą z dzisiejszych baterii, aby upewnić się, że znajdziesz taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Bateria kuchenna to coś więcej niż tylko wykończenie i konfiguracja klamki. Poznanie różnic między różnymi technologiami spowoduje dwie rzeczy: po pierwsze, pomoże ci zrozumieć specyfikacje kranu i opisy, gdy je zobaczysz, a po drugie, pomoże ci określić, który rodzaj baterii działa najlepiej dla ciebie, w oparciu o Twoje potrzeby i budżet (ponieważ nie wszystkie produkty są sobie równe).

Konfiguracja baterii kuchennej

Konfiguracja kranu odnosi się do takich elementów, jak ilość uchwytów, styl montażu (ściana lub umywalka / blat) i struktura dziobka (konwencjonalna lub wysuwana / opuszczana). Wybierając kran, musisz zdecydować, czy chcesz mieć konfigurację dwuręczną czy pojedynczą. Baterie dwuręczne zazwyczaj mają bardziej tradycyjny wygląd i zapewniają jedną rączkę do obsługi gorącej i zimnej wody. Jednouchwytowa bateria łączy działanie gorącej i zimnej wody razem z dźwignią. Orientacja dźwigni będzie regulować ilość wody wypływającej z dziobka, jak również temperaturę. Liczba uchwytów i dowolne opcje, takie jak rozpylacze boczne i dozowniki z filtrowaną wodą, również określą liczbę otworów wymaganych w zlewie, blacie lub obu. Na przykład bateria jednouchwytowa bez dodatkowych akcesoriów wymaga tylko jednego otworu, natomiast kran z dwoma uchwytami i bokiem Jednouchwytowa bateria wyciągowa opryskiwacz będzie potrzebował 4 otworów (po jednym dla każdego uchwytu, wylewki i opryskiwacza bocznego). Styl montażu odnosi się do miejsca montażu baterii: na blacie lub na ścianie. Baterie montowane na ścianie zawierają zarówno baterie główne, jak i przedmioty specjalne, takie jak wypełniacze do naczyń. Kluczową kwestią jest tutaj to, w jaki sposób zamontowana bateria określi, gdzie musi być powiązana instalacja. Jeśli wymieniasz istniejący kran bez dodatkowych planów przebudowy, musisz pozostać w oryginalnej lokalizacji. Jeśli wykonujesz bardziej rozbudowaną przebudowę lub budowę nowego, masz wybór konfiguracji montażu.

Styl baterii kuchennej

Styl baterii odnosi się przede wszystkim do jej funkcjonalnego i estetycznego wyglądu. Bezpiecznie jest założyć, że ten czynnik jest zazwyczaj głównym czynnikiem decydującym o wyborze baterii, przynajmniej na początku. Kiedy zaczynasz zakupy, typową tendencją jest szukanie stylu, który ci odpowiada, a następnie przejście do innych decydujących czynników.

Funkcje stylistyczne, które należy wziąć pod uwagę, obejmują takie elementy, jak konstrukcja wylewki (konwencjonalna, gęsia szyja), lokalizacje dźwigni dla baterii z pojedynczym uchwytem (z boku, za dziobkiem), kształt i rozmiar kranu baterii (gładki, wielopłatkowy, minimalistyczny), a także motyw projektu jak tradycyjny, współczesny lub komercyjny / profesjonalny styl.Nawet stylizacja baterii kuchennej ma wpływ na jej funkcję. Konwencjonalne wylewki, takie, które projektują, są mniej więcej pod kątem 45 stopni, zwykle mają dobry zasięg, ale mogą być ograniczające przy próbie wypełnienia dużych doniczek. Z drugiej strony baterie na gęsiej szyjce zazwyczaj lepiej nadają się do dużych garnków kuchennych

Wykończenie baterii kuchennej

Wykończenie kranu odnosi się do powłoki powierzchniowej widocznej na wylewce i uchwytach. Zapewnia zarówno powłokę ochronną, jak i ozdobną. Są to liczne rodzaje wykończeń, w tym chrom, nikiel szczotkowany, brąz, ręcznie wcierany brąz, stal nierdzewna, mosiądz i inne. Poza tymi „kolorowymi” powłokami jest procesem, w którym niektóre z nich są stosowane. Coraz więcej kranów otrzymuje dzisiaj wykończenie „PVD”, które jest tylko fantazyjnym skrótem dla mniej zrozumiałego procesu zwanego „fizycznym osadzaniem z fazy gazowej”. W skrócie, ten proces w przestrzeni kosmicznej osadza jony metali w postaci pary na powierzchni kranu. Poza zaawansowaną technologią, praktycznym aspektem jest to, że zapewnia bardzo twardą ochronę powierzchni, dzięki czemu bateria jest bardzo odporna na korozję, matowienie, a nawet zarysowania. W przeciwieństwie do niektórych wykończeń, które mają „starzeć się” jak ręcznie wcierany brąz, nie mają wykończenia PVD. Baterie Chrome również zazwyczaj ich nie mają

Ponieważ chrom zapewnia własną ochronę przed matowieniem, chociaż testy wykazały, że powłoki PVD są ponad 20 razy bardziej odporne na ścieranie niż chrom. Niektóre rodzaje wykończeń PVD obejmują szczotkowany brąz i nikiel, a także polerowany mosiądz, złoto i nikiel. Inny rodzaj wykończenia kranu obejmuje kolorowe powłoki, zwykle nakładane za pomocą procesu malowania proszkowego, który jest wypalany. Oferują alternatywę dla metalicznych wykończeń.

Budowa kranu i typ zaworu

Konstrukcja kranu obejmuje to, z czego jest wykonana, jak jest wykonana i jaki jest typ zaworu, który kontroluje przepływ wody. Niezależnie od piękna i stylu decyduje o tym, jak dobrze działa bateria i jak długo będzie ona działać. Baterie kuchenne wykonane są ze stali nierdzewnej, mosiądzu, a nawet plastiku. Plastik może być w kolorach niemetalicznych, ale na dłuższą metę jego trwałość nie będzie konkurować z dobrym mosiężnym lub stalowym kranem. Baterie mosiężne występują w dwóch odmianach: mosiądz odlewany i mosiądz rurowy. Z tych dwóch mosiądz odlewany jest zwykle grubszy i bardziej wytrzymały niż mosiądz rurowy. Mosiądz również musi być powlekany, aby zapobiec matowieniu. Powszechnie stosowane powłoki obejmują chromowanie, jak również dowolne powłoki PVD wymienione powyżej. Stal nierdzewna zapewnia wytrzymałość i trwałość w połączeniu z doskonałą odpornością na korozję. Zapewnia również dobre dopasowanie do kuchni z urządzeniami nierdzewnymi i / lub umywalkami. Mechanizmem, który kontroluje i dostarcza wodę przez kran, jest zawór kranowy. Jeśli jest jakaś część kranu, która mogłaby się ewentualnie zużyć lub spowodować problemy, to jest to zawór.

Istnieją cztery rodzaje zaworów baterii: kompresyjne, kulkowe, kasetowe i ceramiczne. Ważną różnicą między tymi typami zaworów jest zależność między ich budową a ich ogólnym poziomem niezawodności (innymi słowy, jak długo trzeba będzie naprawić baterię). Baterie zaworów kompresyjnych są zauważalne dzięki oddzielnym uchwytom na ciepłą i zimną wodę. Są najstarszą i najprostszą formą zaworu, kontrolującą wodę, obracając podobny do śruby uchwyt, który ściska zawór o uszczelkę, zwykle gumową podkładkę. Zawory te zużywają się najszybciej, powodując cieknące krany. Jednak zazwyczaj najłatwiej je naprawić. Zawory kulowe są stosowane z bateriami jednouchwytowymi. Szczeliny w zaworze kulowym regulują i mieszają przepływ gorącej i zimnej wody przez ruch tam iz powrotem, z boku na bok dźwigni na górze korpusu zaworu. Zawory te nie mają podkładek, ale mają więcej części, co czyni je bardziej skomplikowanymi. Baterie z zaworami kasetowymi wykorzystują mosiężny i plastikowy wkład, który jest bardziej niezawodny niż system spryskiwaczy stosowany w bateriach kompresyjnych. Są również mniej skomplikowane niż zawór kulowy, co oznacza mniej szans na problemy i łatwiejszą naprawę, gdy coś pójdzie nie tak. Kranowe zawory ceramiczne wykorzystują dwa polerowane i bardzo twarde dyski ceramiczne, które ślizgają się po sobie. Ten ruch kontroluje przepływ wody przez otwarcie lub ograniczenie przepływu wody przez otwory w dyskach. Ten typ konstrukcji baterii jest uważany za najbardziej trwały i trwały, chociaż jest droższy niż inne typy.

Rozważania, o których warto pomyśleć, zanim wybierzesz kran kuchenny

Teraz, gdy trochę lepiej poznałeś szczegóły dotyczące baterii kuchennej, przyjrzyjmy się pewnym podstawowym rozważaniom, o których powinieneś pomyśleć przy wyborze jednego. Wybór kranu i zlewanie się razem pozwala uniknąć potencjalnych problemów, które mogą powstać, jeśli obie decyzje są podejmowane niezależnie. Przede wszystkim fakt, że zlew musi mieć wystarczającą ilość otworów, aby zmieścić wybraną konfigurację baterii. Z tego samego powodu, twój blat będzie również pasował, jeśli twój kran zostanie zamontowany na powierzchni blatu. Jeśli kupujesz tylko nowy kran, twoje opcje będą ograniczone według istniejącej konfiguracji zlewu.

Konkluzja - wybierz kran i umywalkę, które będą ze sobą współpracować, aby uniknąć późniejszych bólów głowy i produktów.

Baterie jednouchwytowe oferują kilka udogodnień. Jednouchwytowe baterie pozostawiają jedną rękę wolną do trzymania naczyń, jedzenia lub czegokolwiek, podczas gdy druga reguluje kontrolę wody. Dwuręczne baterie wymagają użycia obu rąk, aby włączyć wodę i regulować temperaturę (lub użyć jednej ręki do obsługi jednego uchwytu, a następnie drugiej).Mniej wymagań dla otworów baterii (jak w przypadku baterii z jednym uchwytem) oznacza również mniej otworów do wiercenia w blacie, co sprawia, że ​​instalacja blatu jest nieco łatwiejsza i tańsza, zwłaszcza jeśli blaty są kamienne.

Wybierz rozmiar baterii, który uzupełnia Twój zlew. Wielkość baterii kuchennej powinna być proporcjonalna do wielkości umywalki. Duża kran ma tendencję do obezwładniania małego zlewu, podczas gdy odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy mały kran jest używany z dużym zlewem z trzema miskami (nie wspominając o tym, że kran może nie mieć wystarczającego zasięgu nad dużą umywalką).

Upewnij się, że kran ma odpowiedni „zasięg”. Wybrany kran powinien wystarczająco zakryć zlew, co oznacza, że ​​może on kołysać się na łuku wystarczająco dużym, aby dozować wodę do dużej części umywalki. Zasięg kranu zależy od poziomej odległości od otworu dziobka do miejsca, w którym łączy się ze zlewem lub blatem. To naprawdę nie jest problem z wyciąganiem i opuszczaniem kranów, ponieważ te funkcje skutecznie zwiększają zasięg dostarczania wody.

Wybierz baterię przed blatami (gdzie to możliwe). Kolorowe baterie mogą być plastikowe Jeśli przeglądasz kolorowe baterie, pamiętaj, że niektóre mogą być wykonane z plastiku. To w porządku, jeśli jesteś w porządku. Ale jeśli szukasz długowieczności, najlepszym wyborem będzie wybór baterii wykonanej ze stali lub mosiądzu. Czasami nie jest jasne, czy kolorowy kran jest plastikowy czy metalowy. Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś dołączone informacje opisowe, aby wiedzieć na pewno.

Baterie zgodne z ADA. Baterie zgodne z ADA (Americans with Disabilities Act) są zazwyczaj oznaczone jako takie. Baterie te są zgodne z wytycznymi ADA dotyczącymi dostępności (4.27.4), które określają wymagania dotyczące mechanizmów kontrolnych i operacyjnych. Innymi słowy, bateria musi być obsługiwana jedną ręką i nie może wymagać ścisłego chwytania, zaciskania lub skręcania nadgarstka i musi działać z siłą nie większą niż 5 funtów.

Zapoznaj się z technologiami i innowacjami. Baterie kuchenne naprawdę stały się jednym z kluczowych narzędzi w kuchni i chociaż głównym celem wciąż jest dostarczanie wody, dzisiejsze baterie robią to z niesamowitym szeregiem udogodnień i opcji funkcjonalnych.

Regulowane zawory wysokościowe. Możliwość przesuwania baterii w górę lub w dół może być ogromną wygodą z kilku powodów. Czy masz naprawdę wysokie garnki do napełnienia? Naciśnij przycisk i przesuń kran „wylewka” w górę. Nie chcesz, żeby dużo zlewu w zlewie? Przesuń kran do najniższej pozycji. Może to zrobić bateria Pfister Elevate ™ EXT. Jest dostępny z 3 różnymi ustawieniami wysokości. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk i wysunąć lub opuścić kran.

Baterie do filtracji wody. Jak smaczna (lub czyste) jest woda pitna? Instalacja kuchennego kranu do filtracji wody może pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Te typy baterii są używane w połączeniu z systemem filtracji wody, nas wkład filtra, który instaluje się pod zlewem. Są to specyficzne rodzaje kranów (znane również jako baterie do napojów), które są zaprojektowane tak, aby były kompatybilne (innymi słowy, aby prawidłowo podłączyć) z jednostką filtrującą. Filtry należy okresowo wymieniać.

Czujniki ruchu / obsługa bez użycia rąk. Baterie głośnomówiące zapewniają dodatkowy poziom wygody. Masz cały sok z kurczaka na rękach? Nie ma potrzeby spuszczania uchwytu baterii. Po prostu uruchom dłonie przed kranem, aby włączyć wodę i zmyć je. Czujki ruchu są obsługiwane przez zdalny pakiet elektroniki, który działa z prądu lub baterii domowych (moc baterii będzie działać podczas przerwy w zasilaniu, podczas gdy systemy podłączone do systemu elektrycznego domu nie będą). Temperatury wody i czasy przepływu można wstępnie ustawić, co daje dodatkową kontrolę nad pracą kranu.

Głowice o zmiennym przepływie. Wiele baterii zaprojektowano teraz w celu oszczędzania wody, a to dzięki regulacji przepływu wody przez głowicę baterii. Jednak zdarzają się sytuacje, w których po prostu potrzebujesz większego przepływu do napełniania garnków i podobnych zadań. Posiadając baterię kuchenną z głowicą o zmiennym przepływie, taką jak baterie Delta z technologią Multi-Flow ™, można szybko przełączać się między różnymi natężeniami przepływu.

Łatwe do czyszczenia powierzchnie. Powłoki powierzchniowe, takie jak EverClean ™ z American Standard, oferują wykończenie odporne na plamienie i zabrudzenia oraz łatwe czyszczenie suchą szmatką. Powłoki takie jak te sprawiają, że kran wygląda czysto dłużej między rzeczywistymi „zaplanowanymi” czasami czyszczenia.

Ograniczenia wysokiej temperatury. Niektóre produkty, takie jak Kohler Forte®, zawierają ogranicznik temperatury, który pozwala ustawić maksymalną temperaturę, aby wyeliminować ryzyko poparzenia. Ogranicznik ogranicza ruch uchwytu tak, że niemożliwe jest prowadzenie wody, która jest zbyt gorąca. Baterie zaworowe Delta DIAMOND również posiadają tę funkcję.

Głowice kranu aeratora. Te fajne głowice baterii dodają powietrza do strumienia natrysku, zapewniając delikatniejsze rozpylanie, gdy jest to potrzebne. Używaj go do prania delikatnych owoców lub innych delikatnych przedmiotów lub tylko wtedy, gdy nie chcesz tak dużo rozchlapać.

Dostępne są baterie w stylu komercyjnym, które uzupełniają arsenał urządzeń kuchennych i armatury o jakości komercyjnej. Charakteryzujące się opadającymi sprayami i wysokimi stylami na gęsią szyjkę, zapewniającymi wygodę, baterie te stanowią poważną kuchnię.

Wysoki styl. Jeśli szukasz czegoś niekonwencjonalnego i chcesz wydać więcej niż przeciętny koszt baterii kuchennej, czekają na Ciebie nowatorskie projekty. Bateria Kohler Karbon to przegubowa konstrukcja z „dziobkiem” (lepiej opisanym jako „rurka, która dostarcza wodę”) z 5 złączami. Możesz go zginać i ustawiać w dowolnym miejscu, a następnie złożyć go, gdy skończysz (lub po prostu pozostawić bez zmian). Style i wykończenia, które preferujesz.

Dowiedz się, jakie rodzaje styków baterii lubisz, w tym kolory i wykończenie. Zastanów się, jak twój wybór wpasuje się w styl Twojej kuchni. Określ, jakie technologie, funkcje i konfigurację chcesz uzyskać.

Po zawężeniu niektórych stylów określ, czy chcesz wydać więcej na niezawodną technologię zaworów (np. Dyski ceramiczne) i czy chcesz korzystać z takich funkcji, jak rozwijane osprzęt itp. Czy potrzebujesz funkcji z jednym uchwytem lub z dwoma uchwytami konfiguracja? Zastanów się, jak często będzie używany kran i kto użyje go, aby pomóc w podjęciu tych decyzji. Wiedz, jaki zlew zostanie dopasowany do kranu.

Jeśli właśnie wymieniasz istniejący kran, masz już zlew i wiesz, że będziesz potrzebować konfiguracji kranu, aby dopasować (innymi słowy kran nie wymaga więcej otworów dostępowych, niż obecnie ma zlew). Jeśli kupujesz nowy kran i zlew, na przykład podczas przebudowy kuchni lub nowego domu, upewnij się, że są one kompatybilne, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym (jeden nie obezwładnia drugiego, a zlew ma prawidłową liczbę otwory na kran).