Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Można powiedzieć, że kuchnia obraca się wokół zlewu. Przygotuj posiłek, gotuj i posprzątaj. Posiadanie zlewu, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb i stylu życia, jest kluczowym czynnikiem w naprawdę funkcjonalnej i wydajnej kuchni. Zanim wybierzesz idealny zlew kuchenny, najpierw zastanów się, jak go używać, a następnie rozważ różne funkcje i cechy, które powinien mieć zlew.

Oto, co należy wziąć pod uwagę, wybierając nowy zlew kuchenny ...

Jaki rozmiar zlewu jest dla Ciebie odpowiedni?

Jaki zlew do kuchni - Rozmiar

Oprócz upewnienia się, że wielkość poszczególnych komór odpowiada Twoim potrzebom, weź również pod uwagę ogólny rozmiar zlewu. Większy zlew zapewnia więcej miejsca na mycie naczyń, ale zabiera również miejsce na blat, co jest szczególnie ważne w mniejszych kuchniach. Upewnij się również, że Twój nowy zlew będzie pasował do istniejących szafek. Niektóre większe umywalki mogą wymagać szaf o niestandardowych rozmiarach.

Jaki zlew do kuchni - Liczba komór

Jak korzystasz ze zlewu kuchennego? Czy myjesz dużo patelni? Jeśli tak, rozważ duży zlew jednokomorowy lub zlewozmywak dwukomorowy z wystarczającą ilością miejsca, aby odłożyć naczynia do namoczenia. Większość zlewozmywaków dwukomorowych ma powiększoną miskę do mycia lub namaczania rzeczy, a także inną mniejszą komorę do płukania. Upewnij się, że obie miski są wystarczająco duże, aby spełnić Twoje potrzeby kuchenne. Jeśli dzielisz obowiązki kuchenne, rozważ dwa zlewy. Jeden może służyć do przygotowywania posiłków, a drugi do mycia naczyń.

Jakie funkcje najlepiej pasują do twoich potrzeb?

Strome, proste ściany boczne zlewozmywaka

Głębsze komory zlewozmywaków mogą pomieścić więcej naczyń czy stworzyć przestrzeń na moczenie i płukanie dużych garnków i patelni. Względnie płaski spód zlewu zwiększa użyteczną przestrzeń misy i umożliwia bezpieczne ustawianie naczyń.

Jakie są zalety stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna

Atrakcyjność przemysłowa. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej o grubości 18, 18/10 według amerykańskiego standardu zawierają 18% chromu dożywotniej ochrony przed korozją i 10% niklu do bogatego połysku, który poprawia się z wiekiem. Ten grubszy miernik ze stali nierdzewnej zapewnia dużą trwałość i długowieczność. Jest odporny na wgniecenia, promienie UV i zarazki.

Zlewozmywak wpuszczany czy podwieszany?

Zlew wpuszczany

Zlewozmywak wpuszczany mocuje się bezpośrednio do spodu materiału blatu. Ta instalacja zapewnia montaż wpuszczany, co ułatwia czyszczenie. Wybierając zlewozmywak wpuszczany zastanów się, jaki rodzaj blatu masz. Upewnij się, że krawędzie wokół otworu zlewu mogą być wykończone.

Zlew podwieszany

Zlewozmywaki podwieszane mają zaokrąglone rogi i mocują się do powierzchni blatu. Jest to najprostszy rodzaj instalacji, wymagający tylko kleju do uszczelnienia zlewu na miejscu.

Jaki zlew do kuchni - Jaki dobrać kran?

Wybrany kran dyktuje liczbę otworów potrzebnych w zlewie. Wybierz idealny kran, a następnie zamów odpowiednio zlew. Weź również pod uwagę dodatkowe otwory na akcesoria, takie jak dozowniki mydła czy syfon automatyczny. Potrzebujesz więcej informacji? Przejdź do naszego artykułu w którym dokładnie opisujemy jak wybrać baterię kuchenną!

Zobacz wszystkie zlewozmywaki