Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Zlewozmywak kuchenny - jaki wybrać najlepszy materiał?

 

Wybór najlepszego materiału do zlewu kuchennego jest trudny, dlatego niniejszy przewodnik został stworzony, aby pomóc zmniejszyć presję. Omówimy zalety i wady zlewozmywaków ze stali nierdzewnej, granitu i ceramicznych zlewozmywaków kuchennych, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję właściwą dla Ciebie.

Wybór odpowiedniego zlewu kuchennego jest absolutnie niezbędny, w końcu to nie jest coś, co wymieniasz co roku, tak jak ręcznik lub poduszki na łóżku. Jeśli otrzymasz zły zlew, może to być kosztowny i czasochłonny błąd. Ale skąd tak szeroka gama materiałów do zlewów kuchennych i jeszcze szerszy zakres cen, skąd wiesz, który z nich jest odpowiedni dla Twojej kuchni? W tym przewodniku przyjrzymy się różnym rodzajom zlewów kuchennych i omówimy ich zalety i wady.

Zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Zlewozmywaki kuchenne ze stali nierdzewnej są nadal najbardziej popularnymi zlewami, a dzięki ogromnej różnorodności rozmiarów, kształtów, a nawet dostępnych wykończeń, zlew ze stali nierdzewnej jest często dostosowany do potrzeb każdego. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są bardzo niskie w utrzymaniu; są odporne na korozję i rdzę, i tak długo, jak długo są odpowiednio pielęgnowane i wycierają się po każdym użyciu, nie powinny się plamić.

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są na ogół najtańszą opcją, więc jeśli masz ograniczony budżet lub szukasz tylko zlewu zastępczego, który można umieścić w wynajmowanym lokalu, są one najlepszym wyborem. Większość zlewozmywaków ze stali nierdzewnej posiada długie gwarancje. Ponieważ zlewy ze stali nierdzewnej są lżejsze niż inne opcje, sposób ich montażu jest również bardziej elastyczny.

Jedną z wad budżetowych zlewozmywaków ze stali nierdzewnej jest to, że są one zwykle wykonane z cieńszej stali nierdzewnej. To nie tylko czyni je bardziej podatnymi na wgniecenia i zadrapania, ale także czyni je bardziej hałaśliwymi. Im grubsza stal nierdzewna, tym cichszy zlew, ale także droższy. Niektóre z droższych zlewów mają również specjalne podkładki dźwiękochłonne pod zlewem, aby jeszcze bardziej zmniejszyć hałas. Jak już mówiliśmy, stal nierdzewna jest na ogół najtańszym materiałem, ale jeśli szukasz najwyższej klasy zlewozmywaka ze stali nierdzewnej, możesz spodziewać się zapłaty o wiele większej ceny.

Plusy zlewozmywaka ze stali nierdzewnej:

 • Bardzo trwały - odporny na korozję i rdzę i zazwyczaj dostarczany z długimi gwarancjami

 • Zazwyczaj najtańszy ze wszystkich materiałów
 • Dostępne opcje montażu u góry, montażu podtynkowego.
 • Niskie koszty utrzymania

Wady zlewozmywaka ze stali nierdzewnej:

 • Głośno - im cieńsza stal, tym głośniejszy zlew
 • Zlewy z cienką stalą nierdzewną są bardziej podatne na zarysowania
 • Łatwo może zostać wgnieciony, jeśli spadnie do niego coś ciężkiego
 • Najlepsze zlewy ze stali nierdzewnej mogą kosztować więcej niż inne materiały

Zlewozmywaki granitowe kompozytowe

Zlewozmywaki z granitowego kompozytu są prawdopodobnie najmodniejszymi zlewozmywakami. Dzięki szerokiej gamie dostępnych stylów i wykończeń, w kolorach od klasycznej czerni do jasnej śmietany, a nawet różu i zieleni, naprawdę jest wykończenie, które będzie pasować do każdego wystroju kuchni. Granitowe zlewozmywaki kompozytowe, takie jak umywalki ze stali nierdzewnej, można montować na wiele sposobów, bez względu na to, czy są zamontowane na górze, czy na dole.

Zlewozmywaki granitowe są niezwykle mocne; tak bardzo, że niemiecki producent Schock wystrzelił broń w jeden ze swoich zlewozmywaków i nie spowodował żadnych obrażeń! Są na tyle trudne, że jeśli przypadkowo upuścisz coś na zlew, prawdopodobnie złamiesz to, co upuściłeś, niż sam zlew (chociaż jeśli jesteś niezdarny, może to spowodować, że będziesz musiał kupować duże ilości szkła).

Są również odporne na zarysowania i odporne na plamy, chociaż nie oznacza to, że możesz po prostu zostawić umywalkę pokrytą brudem i brudem i oczekiwać, że będziesz mógł ją zetrzeć w ciągu kilku dni bez śladów. Zdecydowanie zalecamy czyszczenie go po każdym użyciu - nawet jeśli jest to tylko wilgotna ściereczka - a następnie czyszczenie go raz w tygodniu porządnie.

Zlewozmywaki granitowe są generalnie droższe niż zlewy ze stali nierdzewnej, ale mimo to są dostępne od około 200-300 złotych. Oczekuj, że zapłacisz nieco więcej za dostawę, ponieważ są one cięższe i bardziej kruche w transporcie. Chociaż są droższe niż zlewy ze stali nierdzewnej, różnica w jakości pomiędzy tańszym i droższym zlewem z granitu nie jest tak duża, jak różnica w jakości pomiędzy tanimi i drogimi zlewami ze stali nierdzewnej.

Zalety zlewozmywaka granitowego:

 • Niezwykle trwałe - większość granitowych zlewów jest odporna na ciepło, plamy i zarysowania
 • Ceny cały czas spadają
 • Antybakteryjna powierzchnia, która jest łatwa do czyszczenia
 • Długie gwarancje
 • Ogromny wybór kolorów, rozmiarów i stylów

Wady zlewozmywaka granitowego:

 • Bardzo twarda powierzchnia, która może uszkodzić spadające na nią przedmioty
 • Wymagaj starannej konserwacji
 • Cięższy niż stal nierdzewna, więc potrzebujesz bardziej wytrzymałego blatu
 • Kupuj pełną gamę zlewozmywaków granitowych i kompozytowych tutaj.

Zlewozmywaki ceramiczne

Ceramiczne zlewy kuchenne są nadal wyborem tradycjonalistów. Wejdź do prawie każdej tradycyjnej kuchni i znajdziesz ceramiczną umywalkę, a dzięki ich trwałości istnieje szansa, że ​​jest tam tak długo, jak kuchnia. Dobrze utrzymany zlew ceramiczny może przetrwać całe życie, a dzięki łatwości czyszczenia i odporności na ciepło może wyglądać równie dobrze, jak w dniu jego zakupu.

Ceramiczne zlewy kuchenne są najdroższą opcją. Podobnie jak granitowe zlewy kuchenne, są dostępne od około 200-300 złotych, ale podobnie jak granit, zapłacisz nieco więcej za dostawę ze względu na ich delikatny charakter podczas transportu. Ceramiczne zlewy kuchenne nie są odpowiednie dla wszystkich; ze względu na swoją wagę musisz najpierw upewnić się, że blat roboczy jest w stanie go obsłużyć.

Plusy zlewozmywaka ceramicznego:

 • Najłatwiej utrzymać i utrzymać w czystości,
 • Niezwykle trwały - odporny na ciepło i plamy,
 • Bezproblemowo stylowy,
 • Wytrzymuje większość chemii gospodarczej.

Wady zlewozmywaka ceramicznego:

 • Najdroższa opcja,
 • Bardzo ciężki i mniejszy wybór,
 • Tutaj możesz kupić pełną gamę ceramicznych zlewozmywaków.

Więc mamy to, spojrzenie na zalety i wady różnych materiałów zlewozmywakowych. Nie ma złych materiałów, wszystko zależy tylko od twoich wymagań i preferencji stylu. Nawet najtańszy zlew ze stali nierdzewnej może być odpowiedni dla Ciebie i tak długo, jak dobrze się nim zajmie, może działać tak długo, jak każdy inny zlew.