Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Jak wyczyścić granitowy zlew kuchenny

Co będziesz potrzebował: Łagodna woda, miękka ściereczka, Łagodny detergent, Ocet, Soda do pieczenia, Butelka z rozpylaczem, rękawice gumowe.

Granitowy zlew kuchenny jest popularny w wielu domach. Granit ma wiele zalet, dzięki czemu idealnie nadaje się do solidnego zlewu. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów do zlewu kuchennego. Nie łatwo się łamie, pęka lub wgniata. Zlewozmywaki granitowe nie rozwijają plam, co ułatwia utrzymanie zlewu. Granit jest również odporny na blaknięcie i utrzyma swój kolor przez kilka lat. Dobrze utrzymany granitowy zlew dodaje Twojej kuchni elegancji. Na szczęście nie trzeba wiele wysiłku, aby wyczyścić granitowy zlew.

Krok 1 - Oczyść detergentem

Załóż gumowe rękawice, aby chronić ręce przed środkami czyszczącymi. Umyj zlew łagodnym detergentem i ciepłą wodą. Użyj miękkiej ścierki lub miękkiej szczotki, aby usunąć brud i inne luźne zabrudzenia. Pamiętaj, aby wytrzeć cały zlew, aby uzyskać dokładne czyszczenie. Pamiętaj, aby oczyścić obszar odpływu i krany, w których gromadzą się brud i minerały. Spłukać dużą ilością ciepłej wody, aby usunąć wszelkie ślady mydła.

Krok 2 - Usuń kamień wapienny

Powstawanie kamienia na zlewach granitowych jest normalne, zwłaszcza tam, gdzie zawartość minerałów w wodzie jest wysoka. Kamień powoduje, że zlew traci swój połysk, co czyni go mniej atrakcyjnym. Roztwór octu i ciepłej wody może pomóc w usuwaniu kamienia. Wymieszać filiżankę białego octu z filiżanką letniej wody w butelce z rozpylaczem. Spryskaj zlew równomiernie i poczekaj 10 do 15 minut na rozwiązanie. Użyj miękkiej szmatki, aby zetrzeć poluzowany brud.

Krok 3 - Uparte plamy

Jeśli zauważysz uporczywe plamy, najlepiej oczyścić je sodą oczyszczoną. Zrobić gęstą pastę z sody oczyszczonej i wody. Nakładaj na plamy i szoruj delikatnie miękką szmatką. Pozostawić pastę do pracy przez około 10 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Krok 4 - Osusz

Użyj miękkiej ściereczki, aby wytrzeć zlew do sucha. Te zlewozmywaki granitowe powinny wyglądać tak dobrze jak nowe dzięki tym prostym krokom. Pamiętaj, aby nie zostawiać żadnych mokrych ściereczek, ściereczek ani pojemników na żadnej części zlewu. Zachęcają do gromadzenia się kamienia.

Wskazówki

  • Po każdym użyciu opłucz i osusz zlew. Pomaga to zapobiegać osadom mineralnym po odparowaniu wody.
  • Najlepiej jest utrzymywać umywalkę w stanie suchym, gdy nie jest używana. Nie pozwól, aby woda stała w zlewie przez dłuższy czas. Pomoże to zapobiegać gromadzeniu się minerałów, zwłaszcza jeśli woda w twojej okolicy ma wysoką zawartość minerałów.
  • Nie używaj ściernych metalowych podkładek ani wełny stalowej do czyszczenia zlewu. Resztki tych materiałów rdzewieją i psują wygląd naszego zlewu.
  • Trzymaj z dala od zlewu granitowego ostre środki czyszczące i wybielacze. Mogą one odbarwić zlew i zniszczyć jego wygląd.
  • Dobrym pomysłem jest codzienne czyszczenie zlewu za pomocą ciepłej wody i łagodnego detergentu. Pomaga to zapobiegać gromadzeniu się brudu, brudu i minerałów. Możesz dokładnie wyczyścić raz w tygodniu.